Нова „Драма“ во македонскиот етер - ДС Колектив
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Нова „Драма“ во македонскиот етер - ДС Колектив

Деновиве се појави нов звук во радио етерот, а македонската музичка сцена е побогата за уште едно ново и свежо музичко парче.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-01.jpg

Стефан Сајковски од ДС Колектив очигледно не запира, токму затоа заедно со Матеј Петров ја објавија новата соработка „Драма“.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-02.jpg

Пред само два дена се појави видео запис заедно со песната, на кој работеа Кристиан Шемко, The Media и Бобан Костовски, а танцот кој ја збогатува целината е дело на Камелија Секуловска.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-03.jpg

Во продолжение, погледнете ја „Драма“:

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-04.jpg

Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзиниот син (видео) За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...

Спонзорирани линкови: