Нова „Драма“ во македонскиот етер - ДС Колектив


Нова „Драма“ во македонскиот етер - ДС Колектив

Деновиве се појави нов звук во радио етерот, а македонската музичка сцена е побогата за уште едно ново и свежо музичко парче.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-01.jpg

Стефан Сајковски од ДС Колектив очигледно не запира, токму затоа заедно со Матеј Петров ја објавија новата соработка „Драма“.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-02.jpg

Пред само два дена се појави видео запис заедно со песната, на кој работеа Кристиан Шемко, The Media и Бобан Костовски, а танцот кој ја збогатува целината е дело на Камелија Секуловска.

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-03.jpg

Во продолжение, погледнете ја „Драма“:

nova-drama-vo-makedonskiot-eter-ds-kolektiv-04.jpg

Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзинио... За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...