Даниел Кајмакоски ја промени бојата на гласот како Петар Грашо во „Твоето лице звучи познато“


Даниел Кајмакоски ја промени бојата на гласот како Петар Грашо во „Твоето лице звучи познато“

Во третата епизода од новата сезона на познатото шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски го отпеа хитот „Ako te pitaju“ на Петар Грашо.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

А, за квалитетен пејач како што е Даниел, ова веројатно и не било толку тешко.

Интересно е што гласот на Даниел е многу понежен, но пејачот успеа да ја промени бојата на својот глас, за навистина да звучи како Грашо.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-02.jpg

Овојпат настапот беше поедноставен и на сцената беа само Даниел, кој свири на пијано, и една танчарка. Даниел дури имаше и брада, за повеќе да наликува на хрватската ѕвезда.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-03.jpg

Како и секогаш, жирито, но и публиката беа навистина задоволни од настапот на Даниел.

Погледнете го целиот настап во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Сви... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице ... Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно...
Најдобрите настапи на MTV Video Music Awards (видео) Секој август љубителите на музиката со нетрпение ги очекуваат музичките награди ...