Даниел Кајмакоски ја промени бојата на гласот како Петар Грашо во „Твоето лице звучи познато“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Даниел Кајмакоски ја промени бојата на гласот како Петар Грашо во „Твоето лице звучи познато“

Во третата епизода од новата сезона на познатото шоу „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски го отпеа хитот „Ako te pitaju“ на Петар Грашо.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

А, за квалитетен пејач како што е Даниел, ова веројатно и не било толку тешко.

Интересно е што гласот на Даниел е многу понежен, но пејачот успеа да ја промени бојата на својот глас, за навистина да звучи како Грашо.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-02.jpg

Овојпат настапот беше поедноставен и на сцената беа само Даниел, кој свири на пијано, и една танчарка. Даниел дури имаше и брада, за повеќе да наликува на хрватската ѕвезда.

daniel-kajmakoski-kako-petar-grasho-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-03.jpg

Како и секогаш, жирито, но и публиката беа навистина задоволни од настапот на Даниел.

Погледнете го целиот настап во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Сиа, Daft Punk, Брејча - Музичари и бендови кои речиси никогаш не го покажуваат нивното лице За да станете музичар, пред сè ви е потребен талент. Сепак, изгледа дека денес г...
Даниел Кајмакоски со баладата „Lay Me Down“ победи во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“ За полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“, македонскиот пејач ја изведе бал...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава