Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“

Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето лице звучи познато“.

daniel-kajmakoski-kako-shon-mendez-pobednik-vo-novata-epizoda-od-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Пејачот, во улога на Шон Мендес, настапуваше заедно со Едита Арадиновиќ, која имавме можност да ја видиме во улога на Камила Кабејо.

Дуото го изведе познатиот хит „Señorita“, а сензуалниот настап беше пресуден за победата.

Даниел изјави дека наградата од 1.000 евра ќе ја донира за Емилија Стаменчиќ, која боледува од церебрална парализа и епилепсија.

Целиот настап можете да го погледнете во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Северина ја објави најемотивната балада досега - посветена на нејзинио... За новиот хит на Северина, „Rođeno moje“, нејзините соработници велат дека ...
Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Сви... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...

Најчитани неделава