10-те најомразени божиќни песни од кои на сите им е „преку глава“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


10-те најомразени божиќни песни од кои на сите им е „преку глава“

Сите знаеме дека кога ќе ја слушнеме All I Want for Christmas is You на радио, но и насекаде, почнала новогодишната еуфорија.

10-te-najomrazeni-bozhikjni-pesni-od-koi-na-site-im-e-preku-glava-01.jpg

Но, изгледа дека на повеќето веќе им е преку глава од оваа божиќна химна, па неколку години по ред песната е прогласена за најомразениот божиќен сингл.

Но покрај хитот на Мараја, постојат уште неколку песни кои постојано ги слушаме овој период, и тоа со години, ако не и децении. А, на голем број луѓе веќе им е здодеано од нив.

Оваа година беа спроведени неколку анкети за најомразените божиќни песни, а „победниците“ можете да ги погледнете во продолжение:

All I Want for Christmas is You – Мараја Кери

Do They Know It’s Christmas – Band Aid

I Wish It Could Be Christmas Everyday – Wizzard

Merry Xmas Everybody – Slade

Last Christmas – Wham!

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Не победиле на шоу за таленти, а станале ѕвезди со светска слава Дел од нив не ја поминале дури ни аудицијата, а останатите биле елиминирани во р...
Кои песни се очекува да бидат хитови за пролет 2019? Сè уште се нема издвоено ниту една песна која е на пат да ја одбележи 2019 годин...
Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега? 18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за н...

Најчитани неделава