Даниел Кајмакоски ја „запали“ сцената како фронтменот на Rammstein во „Твоето лице звучи познато“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Даниел Кајмакоски ја „запали“ сцената како фронтменот на Rammstein во „Твоето лице звучи познато“

Многумина ќе се согласат дека минатата сезона, еден од најдобрите настапи на Даниел во „Твоето лице звучи познато“ беше неговата имитација на Тил Линдеман од германскиот бенд Rammstein.

daniel-kajmakoski-ja-zapali-scenata-kako-frontmenot-na-rammstein-vo-tvoeto-lice-zvuchi-poznato-01.jpg

Тогаш пејачот речиси го „запали“ студиото, а не разочара и овојпат. Даниел повторно се појави во улога на фронтменот на Rammstein и ја изведе популарната песна „Benzin“.

Со интересниот костим и одличниот сценски настап, и публиката и жирито беа оставени без зборови.

Погледнете го настапот на Даниел во продолжение:

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Даниел Кајмакоски во мини здолниште - „му легна“ улогата на Тејлор Свифт во Твоето лице звучи познат... Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона о...
Даниел Кајмакоски победи како Шон Мендес во новата епизода на „Твоето лице звучи познато“ Македонската ѕвезда Даниел Кајмакоски е победник во новата епизода од „Твоето ли...
Даниел Кајмакоски го воодушеви жирито како Лејди Гага во „Твоето лице звучи познато“ Во последната епизода од „Твоето лице звучи познато“, Даниел Кајмакоски повторно...

Најчитани неделава