Како изгледале нашите познати пејачи низ последните две децении
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Перач 30-09-2020
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Како изгледале нашите познати пејачи низ последните две децении

Испраќањето на старата и дочекувањето на Новата година е доказ за тоа колку брзо ни минува времето.

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 01 630x340.jpg

Секогаш следат изјавите од типот: Кога побрзо „летна“ годинава?

Замислете, поминале дури две децении откога на местото на датумот запишувавме двојка и три нули.

Сето тоа минување на време си носи разни промени, како и „умирање“ на старите трендови и „раѓање“ на нови. 

Па повторно враќање на некои од старите и така сѐ во круг.

Со распон од една до дури три децении, нашата македонска естрада навистина може да се пофали со пејачи кои одлично го научиле рецептот за истрајност.

Иако во мал број, сепак постојат пејачи кои докажуваат зошто Македонците се сметаат за еден од најмузикалните народи на Балканот, па и пошироко.

Како изгледале тие на своите почетоци или во своите рани успеси?

Во продолжение ви прикажуваме како изгледале нашите македонски пејачи низ последните две децении:

Влатко Лозаноски

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 02 630x360.jpg

Тамара Тодевска

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 03 630x360.jpg

Дарко Гелев – Брејк

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 04 630x360.jpg

Калиопи Букле

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 05 630x360.jpg

Некогашниот „Нокаут“

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 06 630x360.jpg

Елена Ристеска

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 07 630x360.jpg

Владо Јаневски

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 08 630x360.jpg

Роберт Билбилов

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 09 630x360.jpg

Александар Митевски

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 10 630x360.jpg

Каролина Гочева

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 11 630x360.jpg

Јован Јованов

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 12 630x360.jpg

Ружица Милошеска-Брчиоска - „Ареа“

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 13 630x360.jpg

Марко Маринковиќ – Слаткаристика

Kako-izgledale-nashite-poznati-pejachi-niz-poslednite-dve-decenii 14 630x360.jpg

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Новата песна на Ријана и Дрејк + 7 други кои се очекува да бидат летни хитови Можеби во овој период од годината, со овие „тмурни“ денови, летото ви изгледа мн...
„Фенсерот“, фолкерот, панкерите и другите дежурни на секој музички фестивал Музичките фестивали се секогаш одлично потрошено време. Тие се преполни со најра...
„Ние сме 2“ - Новата песна на Дупер која со нетрпение ја очекувавме Откако ја објавија хит песната „Не сум твој тип“, сите со нетрпение ја очекуваат...

Најчитани неделава