Васил Гарванлиев ќе нѐ претставува на Евровизија 2020 во Ротердам
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Васил Гарванлиев ќе нѐ претставува на Евровизија 2020 во Ротердам

Минатата година Тамара нѐ направи горди со успехот на Евровизија, а оваа година нејзиниот пратечки вокал, Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија во Ротердам.

vasil-garvanliev-kje-n-pretstavuva-na-evrovizija-2020-vo-roterdam-01.jpg

На изборот за песна на Евровизија 2020-та, кој ќе се одржи во мај во Ротердам, наш претставник е Васил Гарванлиев.

Минатата година тој се појави на евровизиската сцена во Тел Авив како пратечки вокал на Тамара, за песната Proud со која достигна неверојатен успех.

На неговиот Инстаграм профил тој ја објави веста со опис:

„Речиси секое музикално дете во Европа расте со истиот сон – еден ден да ја претставува татковината на Евровизија. Почестен сум, благословен и благодарен што ја добив шансата да пеам за мојата татковина со отворено срце овој мај во Ротердам. Одиме!“

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска прогласена за најдобар женски изведувач на Евровизија 2019 Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставиј...
Тамара Тодевска се врати во времето кога настапуваше на Макфест со Маријана и Росана (фото+видео) Поминаа 28 години откако Тамара Тодевска првпат настапи на сцената на Макфест за...
Како помина втората проба на Тамара Тодевска за Евровизија 2019? (видео) Првата проба на Тамара во Израел помина одлично и доби позитивни критики, а сега...

Најчитани неделава