Позитивни коментари за изведбата на Андреа 2 дена пред главниот настап: „Ова е најдобрата песна“ (видео)

„Уште една беспрекорна изведба на Андреа, ова е најдобрата песна“ - ова се некои од коментарите што следеа по изведбата на нашата претставничка Андреа која синоќа настапи пред публиката во Eurovillage, по скандалот кој се случи на тиркизниот тепих и ја разлути јавноста. 

andrea-so-besprekorna-izvedba-na-eurovillage-ova-e-najdobrata-pesna-video-01.jpg

Оние што не успеале да обезбедат билети за главниот настан на Евровизија 2022, имаа можност да ги погледнат изведбите на евровизиските претставници во рамки на програмата на Eurovillage.

andrea-so-besprekorna-izvedba-na-eurovillage-ova-e-najdobrata-pesna-video-03.jpg

Голем број евровизиски обожаватели во понеделникот (09.05) се собраа да ги погледнат настапите на Констракта, Андреа, Корнелија Јакобс, Жереми Макиезе.

andrea-so-besprekorna-izvedba-na-eurovillage-ova-e-najdobrata-pesna-video-06.jpg

Андреа на сцената се појави во малку поинаков стајлинг, а во приложеното видео можете да видите како звучеше нејзиниот настап:

Според порталот wiwiblogs изведбата на Андреа била беспрекорна, а во коментарите до видеото објавено на нивната Инстаграм страна може да се забележат повеќе позитивни коментари за песната, но и за изведбата.

Нашата евровизиска претставничка на Инстаграм профилот сподели сопствена фотографија до која напиша:

„Отворањето беше прекрасно. Да продолжиме да шириме љубов и позитивна енергија.“

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како ќе звучи нашата претставничка Андреа на Евровизија 2022 – завршена втората проба (видео) Нашата евровизиска претставничка Андреа Коевска ја имаше втората проба за настап...
Андреа со одличен настап, но Македонија не успеа да се пласира во финале на Евровизија 2022 (видео) Самоуверено, со моќна и прецизна вокална изведба, Андреа ја претстави Македонија...
Александар Тарабунов ја објави својата нова песна - „Празен град“ (видео) (17.03.2022) Поп-пејачот Александар Тарабунов слободно може да се прогласи за ед...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg