Тамара Тодевска во Истанбул освои награда за пејачка од Македонија

Тамара Тодевска освои награда за „Пејачка од Македонија“, на меѓународниот фестивал „Best of Rumeli 2022", кој вчеравечер се одржа во Истанбул, Турција.

tamara-vo-istanbul-osvoi-nagrada-za-pejachka-od-makedonija-01.jpg

Во обраќањето пред присутните Тамара се заблагодари до организаторот и истакна дека за Истанбул секогаш ја врзуваат убави спомени:

- Низ досегашната кариера имам добиено повеќе награди, признанија и секоја од нив ми е особено важна.Овие награди не се само обични предмети туку се доказ за квалитетот на работатата, за музиката која ја продуцираме, за фактот дека си препознаен и надвор од своите граници.

Искрено, Ви благодарам за честа и за фактот што повторно ме направите горда, посочи Тодевска.

tamara-vo-istanbul-osvoi-nagrada-za-pejachka-od-makedonija-03.jpg

Тамара веќе го најави и своето учество на домашниот фестивал „Макфест“, аво претстојниот период планирано е и издавање на две нови песни. 

tamara-vo-istanbul-osvoi-nagrada-za-pejachka-od-makedonija-02.jpg

Би можело да ве интересира:

Браво! 12-годишната Тамара Грујевска која освои Гран При награда во Русија, има нова песна (видео) Тамара Грујевска за повеќето релативно ново име на домашната сцена, но за оние п...
Квалитетна македонска забавна музика или кариера на стара слава – има ли денес хитови како порано? Пушташ радио во автомобил и налетуваш на македонски хит од времето кој сигурно ќ...
Тамара Тодевска ја објави новата песна „Нијагара“ со моќен спот – пее на српски, сама го напишала те... „’Нијагара’ е за сите кои во одреден момент се почувствувале ранливо, да знаат д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg