Слушнете ја новата песна на ДНК насловена „Милион денови“ (видео)

„Милион денови“ е насловот на новата песна на ДНК. Станува збор за одлична балада која и овојпат е со потписите на едната половина од двоецот – Панчо и Лазар Цветкоски, односно музиката е на Панчо и Лазар, текстот е на Панчо, а аранжманот на Лазар.

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-01.jpg

Видеото е работено под режисерската палка на Владимир Митревски – Ѓуле, фотографијата е на Кристијан Војдановски, а за продукцијата се погрижи Фокус филм.

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-02.jpg

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-03.jpg

Кадрите за видеото се снимени на повеќе локации во околината на Скопје, како и во хотелот Austrian Palace, а интересно е дека во нив освен Панчо и Андреј се појавува и атрактивната сопственичка на студиото Фигурела Наташа Петровска.

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-04.jpg

„По „Ако утре ме нема“ сакавме на публиката да ѝ понудиме нешто малку поразлично. Композиција која носи поинаква енергија, емоција и буди некои можеби малку меланхолични чувства“, велат Панчо и Андреј.

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-06.jpg

slushnete-ja-novata-pesna-na-dnk-naslovena-milion-denovi-video-05.jpg

„Милион денови“ ќе биде дел од новиот студиски материјал кој е најавен во склоп на одбележувањето на убавиот јубилеј – 20 години ДНК, а ќе биде заокружен со голем солистички концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“. Билетите за концертот се пуштени во продажба и тоа преку продажната мрежа на Мктикетс

Би можело да ве интересира:

Д’римерс со нова песна: Слушнете ја „Ова не е крај” Д'римерс ја објавија нивната петта песна „Ова не е крај". Како што беше најавено...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...
Врчак издаде нова песна со ДНК, по пауза од 15 години - Слушнете ја „Посреќна“ (видео) „Дами и господа, по пауза од 15 години, повторно со вас. Слободно кажете им на с...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...
Првата песна на Тамара Волческа на македонски јазик - „Место од спомени“ На 12.07.2023 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата прв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg