Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


Слушнете ја новата песна на Бојана Скендеровски - „Ми треба“

„Ми треба“ е насловот на новата песна на Бојана Скендеровски, со која таа реши да ја заокружи музичката приказна што годинава во јануари започна да ја раскажува со темата „Зад завесите“, па преку „Среќа и несреќа“ ја продолжи со „Сонце меѓу сенките“. Станува збор за ведра, весела тема со, како што вели Бојана, труби – композиција каква одамна посакувала.

slushnete-ja-novata-pesna-na-bojana-skenderovski-mi-treba-01.jpg

Песната веќе стандардно кога е Бојана во прашање ја има во две верзии – македонска и српска (српската е со наслов „Докажи“). Комплетен автор е Саша Милошевиќ – Маре, додека за препевот се погрижи Огнен Неделковски. Видеото, пак, е работено под режисерската палка на Александар Ристовски – Принц, а по сценарио на Васко Скендеровски.

slushnete-ja-novata-pesna-na-bojana-skenderovski-mi-treba-05.jpg

Дел од видеото освен Бојана се и многу јавни личности и нејзини драги пријатели. Така, главните улоги ги имаат водителките Маријана Станојковска и Ведрана Ѓорѓевиќ, заедно со актерот Зоран Љутков, а гостуваат и Миле Кузмановски, Ферус Мустафов, Мики Црнокрак, фудбалерот Александар Васовски, Јелена, Ива и Вики…

„Текстот е феминистички, па затоа песната им ја посветувам на сите жени, мајки, кралици, кои се издржливи, силни и точно знаат што сакаат во животот. Оваа година сакав да ја заокружам со една моќна и ведра песна која ќе ги размрда сите, затоа што сите заслужуваме малку забава, уживање и позитивни мисли“, вели Бојана.

slushnete-ja-novata-pesna-na-bojana-skenderovski-mi-treba-06.jpg

На синоќешната промоција Бојана освен што на јавноста ѝ ја претстави новата песна, откри дека со исто темпо продолжува и во следната година, како и дека веќе се работи на дует со колега од соседството, но и дека ќе работи на тоа да си ја оствари желбата за солистички концерт.

slushnete-ja-novata-pesna-na-bojana-skenderovski-mi-treba-02.jpg

Уживајте во песната, дозволете да ве размрда и наполни со позитивни мисли и убава енергија.

Би можело да ве интересира:

Д’римерс со нова песна: Слушнете ја „Ова не е крај” Д'римерс ја објавија нивната петта песна „Ова не е крај". Како што беше најавено...
По долго време, Каролина Гочева со нова забавна песна и кул спот - слушнете ја „Од небо до дно“ Каролина Гочева звучи и изгледа светски во „Од небо до дно“, направена во с...
Илма Карахмет од Х Фактор го најави првиот албум со нејзината најемотивна песна досега – слушнете ја... Илма Карахмет, сега веќе девојката која јавноста ја памети по учеството во музич...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg