Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Д’римерс со нова песна: Слушнете ја „Ова не е крај”

Д'римерс ја објавија нивната петта песна „Ова не е крај". Како што беше најавено тие се на половина пат од нивниот деби албум кој ќе биде составен од вкупно десет песни.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-01.jpg

Комбинацијата на модерен звук со ретро елементи кои се вметнати во оваа нумера, е исто така „зачинета" и со препознатлив, певлив и мелодичен рефрен. „Ова не е крај" е поп-рок балада и една од песните коишто се очекува да бидат најистакнати во првиот деби албум на Д'римерс.

Музиката и текстот на оваа песна се на Синиша Карафилоски, аранжманот е на Дамир Пух и Наташа Миха а вокалот е на Јордан Џејмс Ивановски.

„Во текот на самото снимање и продуцирање на оваа песна владееше атмосфера во GreenRoom Sound студио која не може да се опише со зборови, тоа е нешто што може само да се доживее" - вели Јордан.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-03.jpg

„Снимањето на самиот видео запис од едно обично патување се претвори во вистинска авантура која што ќе ја паметиме додека сме живи, нешто што ќе не тера во иднина да ги подигнеме нашите стандарди кога станува збор за снимање на видео записи" - Синиша.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-04.jpg

Видео записот е снимен на повеќе локации во соседна Грција (Ситонија, Солун) а за истото како и секогаш се задолжени ProCam студио.

Во видеото главна ѕвезда е Росица Матеска со која што бендот планира да ја продолжи соработката и во иднина.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-02.jpg

Д'римерс откриваат дека за брзо време ќе бидат објавени уште две песни кои што се веќе во почетна фаза на изработка, а плановите за видео записи за овие две песни се исто така во завршна фаза, нешто за кои ние ќе бидеме благовремено известени.

Уживајте!

Би можело да ве интересира:

По долго време, Каролина Гочева со нова забавна песна и кул спот - слушнете ја „Од небо до дно“ Каролина Гочева звучи и изгледа светски во „Од небо до дно“, направена во с...
Илма Карахмет од Х Фактор го најави првиот албум со нејзината најемотивна песна досега – слушнете ја... Илма Карахмет, сега веќе девојката која јавноста ја памети по учеството во музич...
„Бори се“ - Песната што ја расплака Македонија и крие моќна приказна „Бори се“ е песна настаната како соработка помеѓу раперот Иван Ајнштајн и PeachA...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg