Д’римерс со нова песна: Слушнете ја „Ова не е крај”

Д'римерс ја објавија нивната петта песна „Ова не е крај". Како што беше најавено тие се на половина пат од нивниот деби албум кој ќе биде составен од вкупно десет песни.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-01.jpg

Комбинацијата на модерен звук со ретро елементи кои се вметнати во оваа нумера, е исто така „зачинета" и со препознатлив, певлив и мелодичен рефрен. „Ова не е крај" е поп-рок балада и една од песните коишто се очекува да бидат најистакнати во првиот деби албум на Д'римерс.

Музиката и текстот на оваа песна се на Синиша Карафилоски, аранжманот е на Дамир Пух и Наташа Миха а вокалот е на Јордан Џејмс Ивановски.

„Во текот на самото снимање и продуцирање на оваа песна владееше атмосфера во GreenRoom Sound студио која не може да се опише со зборови, тоа е нешто што може само да се доживее" - вели Јордан.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-03.jpg

„Снимањето на самиот видео запис од едно обично патување се претвори во вистинска авантура која што ќе ја паметиме додека сме живи, нешто што ќе не тера во иднина да ги подигнеме нашите стандарди кога станува збор за снимање на видео записи" - Синиша.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-04.jpg

Видео записот е снимен на повеќе локации во соседна Грција (Ситонија, Солун) а за истото како и секогаш се задолжени ProCam студио.

Во видеото главна ѕвезда е Росица Матеска со која што бендот планира да ја продолжи соработката и во иднина.

d-rimers-so-nova-pesna-slushnete-ja-ova-ne-e-kraj-02.jpg

Д'римерс откриваат дека за брзо време ќе бидат објавени уште две песни кои што се веќе во почетна фаза на изработка, а плановите за видео записи за овие две песни се исто така во завршна фаза, нешто за кои ние ќе бидеме благовремено известени.

Уживајте!

Би можело да ве интересира:

Нова песна и спот на Дупер: „Кажи ми во лице“ Скопје, 05.01.2024 – Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот ...
D’Reamers ја објавија нивната седма песна насловена „Мали нешта” Бендот D’Reamers ја промовираше нивната нова песна наречена „Мали нешта”. Таа е ...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
"Живее спомен" - новата песна и видео запис на Тамара Волческа На 10.03.2024 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата нов...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...
Промоција за нова песна и видео спот на Дарко Андонов ДААН – “Со кого заспиваш” Јас сум Дарко Андонов a.k.a. ДААН, псевдоним кој  го користам како уметничк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg