„Мамо благодарам“ – новата песна на Елена Ристеска со хорот „Поточиња“, за сите мајки хероини (видео)

„Оваа песна ја посветувам на сите мајки, мајки во најубава смисла, мајки кои се нашето сонце, пожртвувани и храбри се планини да поместат за своите чеда, мајки кои и дење и ноќе бдеат над своите чеда“ – Елена Ристеска заедно со хорот на детскиот фестивал „Поточиња“ објави нова песна посветена на мајките.

mamo-blagodaram-novata-pesna-na-elena-risteska-so-horot-potochinja-video-01.jpg

Детскиот фестивал „Поточиња“ годинава го слави својот 20-ти роденден, а по тој повод, хорот објави нова песна во соработка со Елена Ристеска. 

mamo-blagodaram-novata-pesna-na-elena-risteska-so-horot-potochinja-video-04_copy.jpg

Елена и хорот на „Поточиња“ заедно ја испеаја песната „Мамо благодарам“, а спотот за неа беше објавен вчеравечер (17.03) на YouTube каналот на фестивалот.

„Оваа песна ја посветувам на сите мајки, мајки во најубава смисла, мајки кои се нашето сонце, пожртвувани и храбри се планини да поместат за своите чеда, мајки кои и дење и ноќе бдеат над своите чеда, мајки на кои децата им се приоритет пред сопствениот живот, мајки кои животот го делат на пред и после раѓањето на нивните деца…

Таква мајка е мојата мајка Десанка и мојата сестра. Ве сакам со целото свое срце“ – напиша Елена на својот Инстаграм профил до песната.

mamo-blagodaram-novata-pesna-na-elena-risteska-so-horot-potochinja-video-03.jpg

Слушнете ја новата песна на Елена и „Поточиња“:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нова песна и спот на Дупер: „Кажи ми во лице“ Скопје, 05.01.2024 – Борис Какуринов и Илчо Нечовски очигледно го имаат тајниот ...
D’Reamers ја објавија нивната седма песна насловена „Мали нешта” Бендот D’Reamers ја промовираше нивната нова песна наречена „Мали нешта”. Таа е ...
Промоција на нова песна и видео спот на Дарко Андонов ака ДААН (06.09.2023) Дарко Андонов ДААН ја промовира својата нова песна и спот, „Мојот с...
"Живее спомен" - новата песна и видео запис на Тамара Волческа На 10.03.2024 година, во 12:00 часот, Тамара Волческа ја промовираше својата нов...
Сара Мејс во свежо, уникатно и впечатливо издание за новиот видео запис за песната „Очи Вселена“ Ултра модерен звук со диско ритам, заразна мелодија која тешко ќе ви излезе од г...
Слушнете ја новата песна на Dimish – млад талентиран скопјанец кој прави музика од својата соба (вид... Dimish е 21-годишен артист од Скопје кој сам, во својата соба прави, снима и про...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg