Познати жени кои се маќеи (и ги сакаат децата на сопрузите како свои)

„Кога се венчав во Вил, знаев дека и син му е дел од нашето семејство. Потоа научив и дека ако го сакам него, ќе морам да научам да ја сакам и најважната личност во неговиот живот – мајка му“, изјави Џејда Пинкет Смит за синот кој Вил Смит го доби со првата сопруга.

poznati-zheni-koi-se-makjei-i-gi-sakaat-decata-na-sopruzite-kako-svoi-01.jpg

Разводите во светот на славните се доста честа појава, па неретко познатите жени покрај што имаат свои деца, се и маќеи. А, секоја од нив ги сака и овие деца како нејзини.

Кои познати жени се одлични маќеи?

Салма Хајек

Салма Хајек и нејзиниот сопруг – милијардерот Франсоа – имаат ќерка, но бизнисменот има и три деца од претходен брак.

Салма е навистина блиска со децата на милијардерот, а тие беа и почесни гости кога парот ги обновуваше брачните завети.

„Навистина сум среќна што Франсоа има три деца, бидејќи сега имаме семејство со четири деца!“, изјави актерката во една пригода.

poznati-zheni-koi-se-makjei-i-gi-sakaat-decata-na-sopruzite-kako-svoi-02.jpg

Џенифер Лопез

Џеј Ло има деца од бракот со Марк Ентони, а по венчавката со Бен Афлек ги прифати и неговите деца како свои.

Бен Афлек има три деца со бившата Џенифер Гарнер, кои редовно им прават друштво на актерот и пејачката, без разлика каде одат.

poznati-zheni-koi-se-makjei-i-gi-sakaat-decata-na-sopruzite-kako-svoi-03.jpg

Ева Лонгорија

Ева Лонгорија и сопругот Хосе Бастон се во брак од 2016 година. Заедно имаат едно дете, а Хосе има уште три деца од претходна врска.

Кога Ева остана бремена, изјави:

„Со Хосе веќе имаме три деца, па ова не е ништо ново за нас“, нагласувајќи дека ги сака како нејзини.

poznati-zheni-koi-se-makjei-i-gi-sakaat-decata-na-sopruzite-kako-svoi-04.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Тврди дека го посрамотиле – Зошто Џеки Чен нема да му го остави наследството на синот и не сака да ј... „Ако е способен сам ќе си заработи пари, ако не е, само ќе ги потроши моите“ – с...
Анџелина Џоли разочарана: Биолошката ќерка ѝ го сврте грбот – ќе се сели кај татко ѝ Шајло Џоли Пит во мај годинава ќе наполни 18 години, а планира да се пресели кај...
Ја милува по лицето, откако таа ја помина ноќта во неговиот дом – Дали Ирина Шајк е во врска со Том...  „Том ја зема Ирина со автомобилот, останаа во неговиот дом цела ноќ, а сле...
„Мислам дека не ја сакав кога се роди“ - Бредли Купер искрен за ќерка му Леа „Бев фасциниран од ќерка ми, сакав да се грижам за неа, но не ги разбирав другит...
Скандалозниот љубовен живот на Џоан Колинс: Првиот сопруг ја силувал, од петтиот е постара 31 година „Сите поранешни сопрузи беа со мене за пари. Единствено третиот не се збогати на...
Бен Афлек и синот „шлапнаа“ во вир, Жизел Бундшен тагува: Фото-докази дека и ѕвездите се „обични“ лу... Секојпат кога Бен е мизерен, тој завршува како меме, а пред неколку дена папарац...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg