Сè за слава: 13 чудни правила што мора да ги почитува семејството Кардашијан


Сè за слава: 13 чудни правила што мора да ги почитува семејството Кардашијан

Тие одат дотаму што внимаваат дали да излезат во бикини на сончев ден за да не им се види целулитот на папарацо фотките.

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-01.jpg

Кардашијан се најпознатото семејство во Америка, па и во светот. Благодарение на Ким Кардашијан, тие направија империја.

Но, за нивната слава да опстане и да расте припадниците на ова семејство следат строги правила.

Дел од правилата кои мора да ги почитува семејството Кардашијан:

Ким, Кајли и Кендал мора да се однесуваат пристојно во јавност - без пијанства, луди забави и со тоа непристојни папарацо фотки

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-02.jpg

Посетителите кај нив мора да потпишат договор дека нема да издаваат информации за семејството

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-03.jpg

Крис Џенер не сака внуците да ја викаат баба

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-04.jpg

Тие многу му веруваат на Канје Вест, па тој мора да ја одобри секоја поголема одлука

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-05.jpg

Не смеат да носат бикини кога надвор е многу сончево и светло, а Клое треба да носи само едноделни костими за капење - на овој начин го кријат целулитот

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-06.jpg

Кортни Кардашијан не пие газирани пијалаци и не консумира брза храна воопшто

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-07.jpg

Ако едната сестра Кардашијан креира добро платена козметичка линија, другите треба да се трудат да ја надминат

se-za-slava-13-chudni-pravila-shto-mora-da-gi-pochituva-semejstvoto-kardashijan-08.jpg

Уште 6 правила на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати фаци кои не се поднесуваат, а се сликале заедно Голем дел од славните личности се егоцентрични. Не сакаат да го споделат ни возд...
Семејството Клуни на одмор: Џорџ и Амал со близнаците во Италија (фото... Џорџ и Амал Клуни се среќни родители на близнаци и секогаш успеваат да најдат вр...
Ким јаде овесна каша, Софија Вергара – лиснато и кафе: Како изгледа по... И славните личности се свесни дека појадокот е најважен оброк во денот и никогаш...