11 знаци дека Меган Маркл веќе се чувствува „заробено“ од кралскиот живот


11 знаци дека Меган Маркл веќе се чувствува „заробено“ од кралскиот живот

Меган постојано ја споредуваат со принцезата Дијана и со Кејт Мидлтон и нејзиниот живот повеќе нема така безгрижен тек како порано.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-01.jpg

Соништата на Меган Маркл да биде дел од кралското семејство се остваруваат, но покрај сиот гламур и раскош, не е сè така розово.

Таа мора да трпи низа притисоци, да се откаже од работите што ги сака и да следи строги правила.

Знаци дека Меган Маркл веќе се чувствува „заробено“ од кралскиот живот:

Притисок да биде принцезата Дијана број 2

Меган има изјавено дека ја обожавала принцезата Дијана, но сега како да не може да ги избегне споредбите со нејзината почината свекрва.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-09.jpg

Постојано ја споредуваат со Кејт Мидлтон

Ако не со Дијана, тогаш медиумите ја споредуваат со Кејт Мидлтон, особено во модниот стил и со тоа колку Кејт ја почитува традицијата, а Меган не.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-07.jpg

Комплетна промена на животот

Меган Маркл имаше големи соништа и светла иднина во филмската индрустрија, но на изненадување на сите во ноември 2017 изјави дека се откажува од актерството.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-04.jpg

Го затвори својот блог

На својот блог Меган споделуваше кулинарски трикови и искуства од секојдневниот живот. Таа велеше дека тоа е еден инспиративен и забавен проект во кој ужива, но за жал се откажа од него во име на кралскиот живот.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-05.jpg

Престана да зборува за љубовта кон виното

Меган е позната како вљубеник во убавата храна и квалитетното вино и во минатото тоа постојано го споменуваше. Исто така, прикачуваше фотки на социјалните мрежи каде наздравува со вино и на нејзиниот блог пишуваше колку го сака виното. Сега не го прави тоа.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-06.jpg

Повеќе нема Инстаграм и Фејсбук

Членовите на кралското семејство немаат свои профили на социјалните мрежи, па и Меган ги избриша своите.

12-znaci-deka-megan-markl-vekje-se-chuvstvuva-zarobeno-od-kralskiot-zivot-10.jpg

Уште 5 знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...
Меган Маркл со два стајлинзи во еден ден и бакнеж за гордиот татко, пр... Елегантната Меган Маркл посветено ги извршува кралските обврски и е пресреќна по...
Личен готвач, стилист и образование од 20.000 евра: На 6 години, Блу А... Можеби има само 6 години, но ќерката на Џеј Зи и Бијонсе, Блу Ајви Картер, веќе ...