Има признание од Владимир Путин, врвни улоги: Милош Биковиќ - српскиот актер што ја „тресе“ Русија (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Има признание од Владимир Путин, врвни улоги: Милош Биковиќ - српскиот актер што ја „тресе“ Русија (фото)

Тој е најдобриот актер во Србија од новата генерација, талентот го покажа и во филмот „Јужни Ветар“, а во Русија добива врвни улоги и му е втор дом.

dobi-priznanie-od-vladimir-putin-milosh-bikovikj-srpskiot-akter-shto-ja-trese-rusija-foto-01.jpg

Дали го гледавте „Јужни ветар“? Во актуелниот српски филм за белградското подземје главната улога ја толкува Милош Биковиќ.

31-годишниот актер кој го знаеме и по улогите во хит филмовите Монтевидео, уште еднаш докажа е врвен актер кој дефинитивно има што да ѝ понуди на публиката.

Воопшто не е чудно што сè повеќе се пробива на рускиот пазар и добива врвни улоги таму. Тој вели дека САД не му е предизвик затоа што таму постојат предрасуди и најверојатно ќе добивате мали улоги кога потекнувате од Балканот, но затоа Русија има ширум отворени врати и тој веќе таму има статус на ѕвезда.

Биковиќ имаше средба и со претседателот на Русија Владимир Путин за време на неговиот престој во Србија, а тој во ноември 2018 го одликуваше со посебното признание Пушкин за неговите достигнувања во областа на културата и уметноста.

dobi-priznanie-od-vladimir-putin-milosh-bikovikj-srpskiot-akter-shto-ja-trese-rusija-foto-02.jpg

Биковиќ живее и гради кариера во Русија, постојано добива врвни улоги и вели дека се навикнал на животот таму, но дека Србија засекогаш ќе остане на прво место во неговото срце.

„Русија е земја која многу личи на Србија и се чувствувам како дома, но без оглед на сè постои носталгија. Ми недостасуваат пријателите и семејството. Работата со која се занимавам е таква, „чергарска“, бара постојано да си во движење“, изјави Биковиќ во една пригода.

Фотки од Милош Биковиќ:

Уште фотографии од Биковиќ на следната страна...Би можело да ве интересира:

Милош Биковиќ беше во врска со една од најубавите Русинки - која е Саша Лус? (фото) Прекрасна русокоса со небесно сини очи... Српскиот актер Милош Биковиќ беше во в...
Ирина Шајк во шик модно издание ја носи ќерка си на часови по танц (фото) По позирањето гола за Vogue, Ирина Шајк повторно направи модна доминација на ули...
Слаткар со маска на лицето го шета малиот Моша (фото) По соработката со бугарската пејачка Гери Никол, Слаткар го посвети слободното в...

Најчитани неделава