Познати личности кои биле уапсени и нивните полициски фотографии
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Познати личности кои биле уапсени и нивните полициски фотографии

Секој има нешто од минатото што сака да го скрие, а познатите не се исклучок. 

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-01.jpg

Само затоа што сте богати и популарни, не значи дека законот замижува кога станува збор за познатите личности. Голем број од нив направиле некој прекршок и биле фатени, па сега си имаат досие и полициска фотографија.

А некогаш, пак, овие фотографии завршуваат во јавноста за да ги види целиот свет.

Погледнете ги познатите, за кои сигурно сте заборавиле дека биле уапсени, и нивните полициски фотографии.

Бруно Марс

Бруно беше уапсен во Лас Вегас, во 2010-а година, откако бил фатен со кокаин, во тоалетот на хотелот Hard Rock.

„Бев млад. Бев во Вегас. Не размислував“, изјави пејачот во врска со инцидентот во 2016-та.

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-02.jpg

Рис Витерспун

Во 2013-та година, Рис и нејзиниот сопруг Џим Тот биле застанати од полиција, наводно бидејќи Џим возел во погрешна лента.

Проблемот бил што Рис излегла од автомобилот и почнала да се расправа со полицаецот, па била уапсена.

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-03.jpg

Џастин Бибер

Апсењето на Џастин во 2014-та не беше големо изненадување. Тој период многу се зборуваше за недоличното однесување на пејачот.

Џастин беше уапсен за возење во алкохолизирана состојба и пружење отпор при апсење. Во 2017-та година, пејачот сподели фотки од апсењето со опис #neveragain (никогаш повеќе).

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-04.jp.jpg

Клои Кардашијан

Клои беше уапсена во 2007-ма година, за возење во алкохолизирана состојба. Подоцна си заработи и 30 дена затвор, бидејќи ги прекршила правилата додека била пуштена со условна казна. На крајот сепак поминала само 3 часа во затвор, бидејќи немало место.

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-05.jpg

Винона Рајдер

Во 2001-ва година, Винона беше уапсена за крадење на роба во вредност од над 5.000 долари. После судењето, таа доби условна казна.

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-06.jpg

Ники Минаж

Ники била уапсена во 2003-та година, пред да стане позната, за поседување оружје. Овој период таа работела во синџирот ресторани Red Lobster.

poznati-lichnosti-koi-bile-uapseni-i-nivnite-policiski-fotografii-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бил Гејтс јаде бургери, а Барак Обама лосос: Што ручаат познатите? Сигурно и вие како и сите останати, некогаш сте помислиле дека славните и богати...
9 ѕвезди кои живеат и се борат со хронични болести Во светот, половина од луѓето се борат со хронична болест или состојба, а славни...
Последните зборови на славните пред да го напуштат овој свет Зборовите значат многу. Без зборовите, никогаш немаше да можеме да го искажеме с...

Спонзорирани линкови: