Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа


Меланија Трамп ве води на прошетка низ божиќно декорираната Бела куќа

Снегулки по ходниците, вештачки снег, лампиони во облик на знамиња на САД и други патриотски украси – Меланија Трамп ја накити Белата куќа во духот на Америка.

duhot-na-amerika-pretochen-vo-bozhikjnite-dekoracii-na-melanija-tramp-vo-belata-kukja-01.jpg

Првата дама ја има честа да ја накити Белата куќа за божиќните празници, а оваа година Меланија се одлучи за тема „Духот на Америка“.

Панделки, траки, лампиони и други патриотски орнаменти со ѕвезди и пруги ги китат многуте елки низ ходниците и просториите во Белата куќа.

На социјалните мрежи на профилите на Меланија, е објавено видео кое ја прикажува божиќната атмосфера во претседателскиот дом, а таа облечена во крем комбинација прошета низ него.

Фотки од Белата куќа во празнично-патриотска атмосфера:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меланија Трамп и Брижит Макрон одржаа модна лекција на средбата во Париз Во елегантни костими во темни бои првите дами на САД и Франција изгледаа беспрек...
Меланија Трамп и Брижит Макрон се главни помеѓу првите дами на Самитот Г7 (фото) Се поздравија со бакнеж во образ и фатени за рака се упатија кон останатите дами...
Новогодишното селфи на Меланија Трамп од забавата на Флорида која ја организираше без Доналд Меланија Трамп организирала сама луксузна новогодишна забава на Флорида, додека ...

Најчитани неделава