Детето од Терминатор денес има 42 години: тажна слика од Едвард Фурлонг


Детето од Терминатор денес има 42 години: тажна слика од Едвард Фурлонг

Едвард Фурлонг или попопуларен како детето од Терминатор 2 денес не изгледа најсјајно.

deteto-od-terminator-denes-ima-42-godini-tazna-slika-od-edvard-furlong-01.jpg

Едвард бил фотографиран во друштво на Рон Џереми, актер од филмови за возрасни, за новогодишната ноќ.

Фотографијата од некогашната филмска ѕвезда стана вирална на социјалните мрежи и доби епитет – најтажна фотка од актери.

Не остана ништо од детето кое се прослави со улогата на Џон Конор во Терминатор 2 (1991 година).

„Беше толку слатко дете“ е коментарот кој доби најмногу лајкови.

deteto-od-terminator-denes-ima-42-godini-tazna-slika-od-edvard-furlong-02.jpg

Иако филмските критичари предвидуваа светска слава за Фурлонг после улогата во „Терминатор“, Едвард никогаш не успеа да ја постигне истата.

Во 90-тите ги полнеше весниците, но не со фантастични улоги, повеќе со бурниот приватен живот полн со скандали, дрога и алкохол.

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Детето што нема појма кој е Џастин Тимберлејк“ стана хит меме на Твитер Кон крајот на настапот на Super Bowl 2018, пеејќи ја Can't Stop the Feeling, Џас...
Каде се денес супермоделите од 90-тите години? Пред повеќе од една деценија светот на модата бил одбележан со врвните модели ка...
10 филмски улоги за кои се „испотепале“ холивудските актери Талентот за глума понекогаш не е доволен за успех. Токму квалитетните филмови и ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава