Најчудните и непријатни говори на Оскарите низ годините (видео)


Најчудните и непријатни говори на Оскарите низ годините (видео)

Оскарите се врвот на наградите, достигнување за кое секој актер се подготвува цела кариера. Но, сепак кога ќе дојде моментот, работите може да фатат погрешен правец.

najcudnite-i-neprijatni-govori-na-oskarite-niz-godinite-001.jpg

Во пресрет на Оскарите кои ќе се одржат на 9-ти февруари и двете номинации на „Медена Земја“, да се потсетиме на некои не толку пријатни случки низ годините. 

Во продолжение издвоивме неколку непријатни и чудни говори одржани на Оскарите за кои ѕвездите сигурно не се горди:

Анџелина Џоли раскажува колку е вљубена во нејзиниот брат

Џејмс Камерон мисли дека е кралот на светот

Марлон Брандо не се ни појави на сцената

Никој не ја сака Шер повеќе од сама себе

Чудниот говор на Шон Пен

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моментот кога принцот Вилијам се соочи со Хари за Меган Маркл Кога почна тензијата? Кои зборови на Вилијам принцот Хари ги сфати како напад вр...
Емотивно писмо на Северина: „Ми дадоа 88 часа месечно со тебе и 2 ноќи да те успивам, а во другите –... Вчера, хрватскиот суд одлучи да ѝ го одземе старателството на Северина над 7-год...
12 славни жени кои родија деца по 40-тата година И покрај тоа што лекарите советуваат дека најдобрите години за раѓање дете се до...