„Признавам страшно е“ – Кејт Мидлтон за појавувањето пред болница неколку часа по породување


„Признавам страшно е“ – Кејт Мидлтон за појавувањето пред болница неколку часа по породување

Историски момент за светот, но страшен момент за жената која само што станала мајка. Веројатна вака се чувствувала Кејт Мидлтон, па дури и Дијана, кога првпат ги покажуваа децата пред светот.

malku-zastrashuvachko-kejt-midlton-go-opishuva-prvoto-pojavuvanje-so-decata-vo-javnost-02.jpg

На 22 јули 2013-та, Кејт Мидлтон излезе од лондонската болница St. Mary со широка насмевка и бебе во нејзините раце. Но, изгледа зад насмевката се криел и страв.

Војвотката од Кембриџ има три деца – Џорџ, кој се роди во 2013-та, Шарлот, која се роди во 2015-та, и најмалото, Луис, кое се роди во 2018-та.

После секое породување, таа и Вилијам им го претставуваа новиот член на кралското семејство на сите, и тоа пред скалите на болницата неколку часа по породувањето.

Сите, а веројатно и вие се имате запрашано како ѝ било на Кејт во тој момент. Војвотката реши да сподели како изгледало да се стои пред толпа луѓе со првото новороденче во рацете.

Во подкаст со Џоана Флечер, на Кејт ѝ беше поставено прашањето:

„Какво беше чувството да знаеш дека надвор има толку многу луѓе веднаш после твоето породување, а ти си со твоето ново семејство?“

На што војвотката одговори:

„Малку застрашувачко, нема да лажам. Сите ми даваа голема поддршка, а и јас и Вилијам бевме свесни дека ова е нешто за коешто се возбудени сите, и сме многу благодарни за поддршката од јавноста и за можноста да ја споделиме радоста со нив.

Но, ова беше во комбинација со новороденче и неискусни родители, и несигурност за она што ќе се случи. Па, имаше многу измешани емоции.“

malku-zastrashuvachko-kejt-midlton-go-opishuva-prvoto-pojavuvanje-so-decata-vo-javnost-03.jpg

Британското кралско семејство со години ја користи истата болница за кралските породувања.

Покрај трите деца на Кејт, овде беа родени и принцовите Хари и Вилијам.

malku-zastrashuvachko-kejt-midlton-go-opishuva-prvoto-pojavuvanje-so-decata-vo-javnost-04.jpg

Меган Маркл прва ја прекрши 40-годишната традицијата, кога се породи со Арчи во 2019-та.

Таа и Хари одбраа болница поблиску до нивниот дом, а првото појавување на Арчи беше во замокот Виндзор.

malku-zastrashuvachko-kejt-midlton-go-opishuva-prvoto-pojavuvanje-so-decata-vo-javnost-05.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам и Кејт? Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...
Сите луѓе се третираат исто: Како е да се биде гостин на кралска свадба? Најголемата мана на кралските свадби е што протоколот мора да се следи, а парот ...
Кејт и Вилијам уживаат во природа со децата, а принцот Луи ги направи првите чекори (фото) Кејт и Вилијам викендов уживаа со децата на игралиште во шума и не пропуштија да...

Спонзорирани линкови: