Познати личности кои без проблем носат евтина облека (и изгледаат неверојатно)


Познати личности кои без проблем носат евтина облека (и изгледаат неверојатно)

Навикнати сме да ги гледаме познатите со луксузна облека од најпознатите модни брендови.

poznati-lichnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-i-izgledaat-neverojatno-01.jpg

Но, изгледа времињата се менуваат, па сè повеќе славни одбираат многу поевтина и лесно достапна облека.

За некои пригоди, популарните актерки, пејачки и модели не трошат илјадници долари за облека и го одбираат она што им е најудобно.

Со тоа докажуваат дека не треба да потрошите цело богатство за да изгледате беспрекорно.

Погледнете ги познатите кои без проблем носат евтина облека:

Емили Ратајковски

На фотографијата лево, Емили носи Zara фустан од 49 долари, а десно, Rat & Boa фустан од 50 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-02.jpg

Кралицата Летиција

Кралицата изгледа прекрасно со Zara фустан од 20 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-03.jpg

Кели Озборн

Кели одбрала H&M фустан од 36 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-04.jpg

Зендеја

На фотографијата лево, Зендеја носи Daya фустан од 36 долари, а десно Macy’s фустан од 31 долар.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-05.jpg

Дајен Кругер

Костимот на Дајен е од Forever 21 и чини 44 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-06.jpg

Кајли Џенер

И покрај тоа што има огромно богатство, младата Кајли нема проблем да се појави во фустан од PrettyLittleThing, кој чини 42 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-07.jpg

Меган Маркл

Лево, Меган носи фустан од Marks & Spencer кој чини 66 долари, а десно носи фустан од Aritzia кој чини 47 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-08.jpg

Мила Јовович

Кошулата на Мила чини само 19 долари, а си ја купила од Forever 21.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-09.jpg

Ема Робертс

Фустанот лево е од Topshop и чини 53 долари, а на фотографијата десно, Ема носи Everlane фустан од 46 долари.

poznati-lichsnosti-koi-bez-problem-nosat-evtina-obleka-10.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Бред Пит и Анџелина Џоли немаат предбрачен договор: Како ќе се поделат $400-те милиони долари? Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Пред Пит во понеделникот, повикувајќи ...
Не и е потребен костим за капење: Линдзи Лохан ужива во морето со чипкана долна облека Линдзи Лохан уште еднаш докажа дека може и постојано ги крши правила без разлика...
Од гаѓање со јајца до вадење пиштол: Ѕвезди кои не би ги посакале за соседи Ви се чини супер идеја да живеете во близина на славна личност? Нивните тероризи...

Спонзорирани линкови: