Селена Гомез гордо ја покажа лузната од трансплантацијата на бубрегот: „Сите тела се убави“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Селена Гомез гордо ја покажа лузната од трансплантацијата на бубрегот: „Сите тела се убави“

Пред три години, Селена имаше операција за трансплантација на бубрег, но долго време ѝ било страв да ја покаже лузната. Сега, таа вели дека конечно го прифатила нејзиното тело такво какво што е.

site-tela-se-ubavi-selena-gomez-ja-pokazha-luznata-od-transplantacijata-na-bubregot-01.jpg

Младата пејачка сподели фотографија на која носи син костим за капење, но и на која се гледа лузната од нејзината операција кога ѝ беше трансплантиран бубрег во 2017-та.

Таа и претходно неколкупати ја има покажано лузната, но вели дека ѝ требало долго време за да се реши на тој чекор.

„После трансплантацијата на бубрегот, се сеќавам дека ми беше тешко да ја покажам лузната. Не сакав да се гледа на фотографии, па носев облека што ја покрива. Сега, повеќе од кога било, се чувствувам самоуверено, и она низ коешто поминав… горда сум за тоа“, стои во описот на објавата.

https://www.instagram.com/p/CFhtu__j9zy/?utm_source=ig_embed

На крај, пејачката додава дека сите тела се убави.

28-годишната ѕвезда имаше компликации поради болестa лупус, па мораше да оди на операција. Бубрегот, пак, го донира нејзината пријателка Франсиа Раиса. Уште тогаш, Селена ѝ се заблагодари на Франсиа, објавувајќи фотографија од нив во болницата.

„Нема зборови со кои можам да ѝ се заблагодарам на мојата прекрасна пријателка Франсиа Раиса. Таа ми го даде најголемиот подарок и ја направи најголемата жртва донирајќи го нејзиниот бубрег за мене. Навистина сум благословена“, стои во описот на објавата од пред три години.

https://www.instagram.com/p/BZBHr4Pg5Wd/?utm_source=ig_embed

Кратко по операцијата, пејачката им кажа на фановите дека ја добила дијагнозата во 2015-та, и дека пробала да се лекува со хемотерапија. Но, бидејќи болеста може трајно да ги оштети органите, на многу пациенти им е потребна трансплантација, како што беше случајот и со Селена.

Прочитајте и Што треба да знаете за пријателката на Селена Гомез, која го донираше бубрегот?

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Селена Гомез е доказ дека и со стрии и стомаче може да се ужива на плажа Во бело монокини и со насмевка на лицето, Селена Гомез покажа дека не е потребно...
Конечно откриенa баналната причина зошто се скарале Меган Маркл и Кејт Мидлтон Кејт сега е лута поради тоа што сите кралски обврски ѝ се оставени на неа, но зо...
Кај Меган и Хари дома - живеат во луксузна вила со 12 бањи во Беверли Хилс (фото) Нивниот луксузен дом се наоѓа на рид во прекрасна природа и има 12 бањи и базен....

Најчитани неделава