„Како знак за женски тоалет е“ – Ким Кардашијан стана меме по бизарниот аутфит на Мет Гала 2021 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


„Како знак за женски тоалет е“ – Ким Кардашијан стана меме по бизарниот аутфит на Мет Гала 2021 (фото)

Ким Кардашијан се појави на Мет Гала 2021 облечена во црно (буквално) од глава до пети, а твитерџиите не ја испуштија можноста да се пошегуваат на нејзина сметка.

kako-znak-za-zhenski-toalet-e-kim-kardashijan-stana-meme-po-bizarniot-autfit-na-met-gala-2021-foto01.jpg

Мет галата е еден од најважните настани во светот на шоу-бизнисот и секоја година имаме можност да ги погледнеме ѕвездите во нивните најдобри изданија.

Но, помеѓу многуте дизајнерски креации кои се вистински погодок, секоја година има и по нешто „кич“. Годинава дефинитивно најбизарна беше комбинацијата на Ким Кардашијан.

koj-e-toj-pokemon-najsmeshnite-tvitovi-za-bizarnata-modna-kombinacija-na-kim-kardashijan-na-met-galata-04.JPG

Ријалити ѕвездата се појави во црна облека, буквално од глава до пети. Ким носеше црн фустан со долги ракави, црни високи чизми, црни ракавици, а дури и лицето целосно ѝ беше покриено со црна маска.

Сите знаеме дека твитерџиите се немилосрдни кога станува збор за шеги на сметка на славните, а овојпат Ким дефинитивно им дала многу материјал.

koj-e-toj-pokemon-najsmeshnite-tvitovi-za-bizarnata-modna-kombinacija-na-kim-kardashijan-na-met-galata-03.JPG

Не поминаа ни 24 часа од настанот, а Твитер веќе е преплавен со урнебесни објави во чест на бизарната комбинација на Ким Кардашијан.

Во продолжение најдобрите твитови кои дефинитивно ќе ви го подобрат денот:

Ким Кардашијан пристигна на Мет галата

Јас и мојата анксиозност кога ќе излеземе

Ким Кардашијан облечена како дементор од Хари Потер

Дали Ким навистина отиде на Мет галата како дементор?

Мојата реакција за што ѝ да е тоа што го носи Ким на Мет галата

Ким Кардашијан е знакот за женски тоалет

Глинда добрата вештерка и дементор

Кога животот ја имитира уметноста

Кендал, јас сум, Ким

https://twitter.com/stuckiny2k/status/1437582269292613634

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Само Ким Кардашијан може да изгледа вака секси кога учи право (фото) Дали Ким на 40 години може да ја добие титулата „најсекси студентка“? Таа мами в...
Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Ким Кардашијан објави фотка од мајка ѝ Крис Џенер во бикини и ги разбесни твитерџиите „Да се биде слаб не е цел, да се биде самоуверен во својата кожа по породувањето...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg