Кои ѕвезди ги разгалуваат семејствата со пари и подароци, а кои не им оставаат ништо?

Американскиот пејач Тајрис Гибсон ѝ купи приватен остров на 8-годишната ќерка, додека Ештон Кучер и Мила Кунис не купуваат ниту новогодишни подароци за нивните деца.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-01.jpg

Можеби ние мислиме дека штом некој се родил во богато семејство или има член од блиското семејство кој е многу богат, целиот живот не треба да се грижи за пари.

Но, многу славни и богати личности не дозволуваат нивните деца и семејства да бидат разгалени, па не им даваат скоро ништо.

Од друга страна, постојат славни личности кои сакаат да ги почастат најблиските со нешто убаво, а некогаш и неопходно како, на пример, нова куќа.

Погледнете кои славни личности ги разгалуваат нивните семејства со пари, а кои не планираат да им дадат ништо:

Ријана ѝ купила куќа од 2 милиони долари на мајка си во Барбадос. Пејачката сама го откри овој детаљ во шоуто на Опра.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-02.JPG

Крис Хемсворт се грижи за неговото семејство и тврди дека неговото најголемо достигнување не е актерската кариера, туку можноста да им го исплати домот на родителите во Австралија.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-03.JPG

Карди Би има изјавено дека нејзиниот најголем сон бил да ѝ купи куќи на мајка ѝ. Во 2018 година го направи токму тоа. Таа и постојано ги опсипува родителите со скапи подароци.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-04.JPG

Американскиот пејач Тајрис Гибсон е победник кога станува збор за разгалување на семејството и децата. Во 2015-та, на неговата ќерка Шајла тој ѝ купи приватен остров. Тогаш Шајла имаше само осум години.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-05.JPG

Двејн Џонсон без проблем троши пари за најблиските. На пример, на неговата мајка ѝ купи огромна куќа, а на неговиот татко – скап автомобил.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-06.JPG

Зејн Малик потрошил мало богатство за да ѝ помогне на мајка му да се пресели во побезбедно соседство, во многу поубав дом.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-07.JPG

Тејлор Свифт потроши 2,5 милини долари во 2011-та за да им купи куќа на родителите.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-08.JPG

Тревис Скот сподели дека им купил куќа на родителите како божиќен подарок, и тоа со емотивна изјава. Како што вели раперот, порано тие „спиеле на подот, но сега чекорат по мермер“.

nekoi-im-kupuvaat-ostrovi-nekoi-ne-im-davaat-ni-podaroci-slavni-shto-gi-razgaluvaat-semejstvata-so-pari-i-slavni-shto-nema-da-im-ostavat-nishto-15.JPG

На следната страница славните кои не сакаат да ги разгалуваат семејствата…Би можело да ве интересира:

16 славни дами во улогата на мајки vs. на црвениот тепих Од Џенифер Лопез до Гал Гадот, како изгледаат славните дами кога се опуштени со ...
Двејн Џонсон ја изненади мајка си со нова куќа: „Благодарение на тебе станав добар човек – горд сум ... „Кога имаш добра мајка, имаш шанса да станеш добар човек, мразам да ја гледам ка...
Адам Левин ја изневерувал бремената сопруга со 23-годишна девојка - сака да го крсти детето по неа, ... Адам Левин кој го чека третото дете со сопругата Бехати Принслу наводно имал афе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg