Зошто Овен Вилсон воопшто не сака да ја види 3-годишната ќерка?

Кога дознал дека неговата девојка е бремена, си заминал, го сменил телефонскиот број и не сака воопшто да ја види ќерката. Овен Вилсон се прослави со улогите на грижлив татко, но каков родител е во приватниот живот?

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-01.jpg

Холивудскиот актер Овен Вилсон (52) има 4-годишна ќерка што воопшто не сака да ја види, а со мајка ѝ раскинал во истиот момент кога дознал дека е бремена.

Актерот е познат по улогите во филмовите Marley and me, Wedding crashers, Shangai noon, You, me and Dupree, Bliss, но иако е познат по тоа што често игра во семејни комедии, актерот има проблем со тоа да основа семејство.

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-02.jpg

Од врската со Џејд Дуел која работела како обезбедување во авиони, во 2011-тата година Овен го добил синот Роберт Форд Вилсон. Но, по раѓањето на детето, актерот и мајката решиле да раскинат, поради што таа и детето се преселиле во Њујорк.

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-03.jpg

Во 2014-та година го добил вториот син Фин со неговата лична тренерка Каролин Линкдквист која била во брак со друг човек во истиот период.

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-04.jpg

Четири години подоцна во 2018-та година, Овен ја добил ќерката Лајла со неговата тогашна девојка Варуни Вонгсвиратес, која воопшто не ја видел.

Според дел од пишувањата во медиумите Овен плаќа 25.000 долари месечно алиментација за неговата ќерка Лајла Аранија Вилсон, но ниту побарал старателство ниту пак сака да побара право за посета.

Варуни и Вилсон за првпат биле забележани заедно во 2014-та година и се знае дека биле во врска подолг период. Тие во 2017-та година се појавиле заедно на премиерата на филмот Father Figures, по што работите помеѓу нив почнале да се распаѓаат.

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-05.jpg

Иако биле во врска речиси пет години, Овен наводно решил да ја прекине врската во истиот миг кога дознал дека Варуни е бремена и тоа бил последен пат тие двајцата да разговараат.

Како што пишуваат дел од медиумите, по ова, Овен го променил телефонскиот број и си заминал.

Биле направени ДНК тестови за да ги провери нејзините тврдења дека тој е таткото, и било докажано дека Лајла е негова ќерка, но тоа не променило ништо кај него.

Освен што плаќа месечна алиментација за девојчето, во октомври 2018-та кога се родила неговата ќерка, тој ги платил и сите болнички трошоци на мајка ѝ за породувањето и забележал во документите дека не сака да има никакви права за посета.

„Таа е прекрасна, не си свесен што пропушташ. Таа личи многу на тебе. На Лајла ѝ треба татко. Иронично е тоа што тој постојано игра татко во сите филмови, а никогаш не ја запознал сопствената ќерка “ – порача Варуни во интервју од минатата година.

Од актерот досега немало конкретен одговор зошто избегнува да ја види 4-годишната Лејла, но се знае дека со мајките на неговите други две деца е во пријателски односи.

Прочитајте и Том Круз не ја видел својата ќерка од дете – како изгледа Сури (15) денес?

Во продолжение погледнете повеќе фотографии од Овен Вилсон со двата син + од малата Лајла со која не се гледа никогаш:

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-07.jpg

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-08.jpg

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-09.jpg

oven-vilson-se-proslavi-so-ulogite-na-grizhliv-tatko-a-ima-4-godishna-kjerka-shto-voopshto-ne-saka-da-ja-vidi-10.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ја учи ќеркичката да плива, ја храни: Џанлука Ваки ужива во улогата на татко, но и сопруг (фото) Убавата Шерон Фонсека ужива во бракот со шармантниот Италијанец и не штеди на уб...
Емотивно видео: Двејн Џонсон му го подари својот автомобил на поранешен војник за да му ги разубави ... Двејн Џонсон израдувал неколку фанови со специјална проекција на неговиот нов фи...
Брајан Остин Грин шета со синовите, едниот бос со женска облека - додека Меган Фокс си ја слави сврш... Откако Меган Фокс и Машин Ган Кели јавно ја објавија свршувачката, нејзиниот пор...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg