Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Бурна врска со актерот од „Касандра, го изневери поранешното момче со Пике - Љубовниот живот на Шакира (фото)

Била во врска со 16 години постариот актер Освалдо Риос  кој играше во ТВ серијата „Касандра“. Бившото момче го изневери со Жерар Пике, а сега таа е изневерена и ја прекина врската со таткото на нејзините деца. Да се потсетиме на бурното љубовно минато на Шакира.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-01.jpg

Познатата пејачка Шакира (45) во изминатиот период беше во фокусот на јавноста заради разделбата со долгогодишниот партнер, фудбалерот Жерар Пике (35). Таа отворено говореше дека парот не верува во брак, но призна дека сонува со него да има 8 или 9 деца.

„Жерар е со мене затоа што тој сака да биде со Шакира, како личност, а не како славна пејачка.

Нашата љубов е вистинска, немаме скриени мотиви и јас сум со него затоа што тој е најпрекрасната личност што сум ја запознала.

Ги сакаме истите нешта, но и ги мразиме истите нешта“ – изјави во една прилика Шакира.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-02.jpg

За време на 12-годишната врска со фудбалерот на Барселона ги доби синовите Милан (9) и Саша (7), а според првичните гласини причината за разделбата е неверството на фудбалерот.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-03.jpg

Наводно Шакира го фатила на дело својот партнер со русокосата хостеса со која тој се среќавал во познат ноќен клуб во Барселона. Според шпанскиот весник El Periodico името на љубовницата на Пике почнува на буквата „К“, а таа ги избришала профилите на социјалните мрежи по избувнувањето на скандалот.

Прочитајте и Русокоса хостеса или модел на OnlyFans - Која е љубовницата со која Шакира го фатила Пике на дело?

Во последните 12 години Шакира и Пике важеа за еден од најскладните познати парови, па многумина заборавија на романтичните врски кои таа ги имаше пред него.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-11.jpg

Се чини дека Колумбијката зад себеси има само долги и сериозни врски, а познато е дека пред да биде со Пике, била уште со (барем) двајца мошне познати мажи.

Да се потсетиме на љубовното минато на познатата пејачка:

Во 1997-мата година, на возраст од 20 години Шакира беше во врска со 16 години повозрасниот актер Освалдо Риос, кој на македонската публика ѝ е познат по улогите на Игнасио и Луи Давид во ТВ серијата „Касандра“.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-04.jpg

Шакира во една прилика самата призна дека тие двајцата биле во врска околу осум месеци и дека биле мошне вљубени еден во друг.

burna-vrska-so-akterot-od-kasandra-go-izneveri-poraneshnoto-momche-so-pike-ljubovniot-zhivot-na-shakira-foto-05.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Мирните“ партнери ги заменија за „лоши момци“ – 10 славни парови кои ја одбележаа 2021 По раскинувањето на 20-годишната врска со Данијела Мартиновиќ, Грашо си најде по...
На 18 години работела во секс-клуб, направила слики со сопствената крв – Што знаеме за новата девојк... На 18 години работела во клуб за секс-фантазии, каде доминирала со непознати маж...
Бритни Спирс, Пинк – Кои познати дами ги запросија нивните партнери? Во 2005 година, Пинк го запроси нејзиниот сопруг Кари Харт на трка, а една годин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg