„Конечно научи како да го држи детето“ - Емили Ратајковски повторно мета на потсмев на социјалните мрежи

„Детето ти е слатко, но мора да се симнеш од облаци“ – стои во еден од коментарите упатени до манекенката Емили Ратајковски, откако таа објави нови фотографии со синот Силвестер Аполо Беар.

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-01.jpg

По вестите дека се разведува од сопругот Себастијан Беар Меклард (34), манекенката Емили Ратајковски (32) се фотографира заедно со синот Силвестер Беар (1), а фотките ги објави на социјалните мрежи.

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-02.jpg

Емили позира во тесни црни хеланки и бел проѕирен кроп топ, а покрај големиот број пофалби, манекенката повторно беше мета на постмев на оние што и во минатото ѝ замеруваа за тоа како се грижи за детето.

https://www.instagram.com/p/ChQlTgVMgtU/?utm_source=ig_web_copy_link

За потсетување, минатата година Емили објави фотки во кои ја рекламираше својата нова колекција, а голем број од нејзините следбеници ѝ забележаа за тоа дека не знае правилно да го држи синот и не му го држеше вратот.

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-06.jpg

Очигледно, некои од нив сѐ уште не ѝ ги забораваат грешките од минатото, па и до новите фотографии веднаш побрзаа да коментираат:

„Конечно научи како да го држи бебето“, „Детето ти е слатко, но мора да се симнеш од облаците, жено“, „Жалам што те изневерија“ – се само некои од коментарите упатени на сметка на познатата манекенка и дизајнерка.

Прочитајте и Не знае да го држи бебето, пие вино додека дои – секој пат кога мајчинството на Ратајковски беше мета на критики

Погледнете ги другите фотографии во продолжение:

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-03.jpg

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-04.jpg

konechno-nauchi-kako-da-go-drzhi-deteto-emili-ratajkovski-povtorno-meta-na-potsmev-na-socijalnite-mrezhi-05.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нема потреба од ботокс откако ја држи строгата диета на Дејвид Бекам – Што прави Том Круз (59) за да... Возење кајак, истражување пештери, мечување, трчање на лента, диета со само 1.20...
Лук, коцки мраз и уште 3 тајни со кои Рики Мартин (50) ја одржува титулата „згоден заводник“ Рики Мартин (50) со текот на годините изгледа само подобро, а неодамна таткото н...
Шакира уморна, но храбро се држи со синовите, по веста дека може да помине 8 години во затвор (фото)... По обвинението од шпанските власти дека затаила повеќе од 15 милиони евра данок,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg