Европско првенство во фудбал '12

evropsko-prvenstvo-vo-fudbal-2012-povekjeЕвропското првенство во фудбал ќе се одржува во Полска и Украина започнувајќи од петок (8 јуни) до 1 јули 2012. Цермонијата на отвoрањето ќе биде...


...во Полска во Варшава, а финалето на првенството во Киев, Украина.

На “Евро 2012“ ќе учествуваат 16 европски фудбалски репрезенатции распределени во 4 групи.

Две животни ќе ги прогнозираат резултатите на натпреварите од Европското Првенство. По октподот Пол, кој прогнозираше за време на Светското првенство во Германија, сега, во Украина за тоа ќе биде задолжена една свиња, а во Полска слон.

Натпреварите на ова европско првенство ќе се играат на 8 стадиони. Во Украина, во Доњецк, Харкив, Киев и Лвов, а во Полска, во Варшава, Вроцлав, Познањ и Гдањск. Финалето, на први јули, ќе се игра во Киев.

Резултатите од натпреварите како и можните комбинации ќе можете да ги следите на следниот линк:

evropsko-prvenstvo-vo-fudbal-2012(КЛИК НА СЛИКАТА)

Би можело да ве интересира:

Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg