Роналдо купил гаќи за Велбек

ronaldo-mu-kupil-gakji-na-velbek-povekjeМладиот англиски фудбалер Дени Велбек (18) стана мета на своите соиграчи од Манчестер Јунајтед, откако им открил дека купува долен...

 

...веш во ефтини дуќани.

ronaldo-mu-kupil-gakji-na-velbek

Поради тоа неговиот соиграч Кристијано Роналдо решил да се пошегува на негова сметка и одлучил да му купи Келвин Клајн гаќи во вредност од 2.500 евра. Оваа сума не е ништо во споредба со неговата месечна заработка.

За кои модели точно станува збор, не дознавме. Но, сигурни сме дека ги имало доста. Веројатно дека Велбек е обезбеден со долна облека до крајот на животот.

Убав начин за да се пошегуваш со некого нели?

Би можело да ве интересира:

„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg