Роналдо официјално во Реал

ronaldo-oficijalno-vo-real-povekjeКристијано Роналдо денес ги поминува медицинските тестови пред неговото официјално претставување пред обожавателите на стадионот Santiago Bernabeu.

 

ronaldo-oficijalno-vo-real

 

Медицинските лица во Мадрид извјавија дека Португалецот е во “совршена кондиција“ по пристигнувањето во Шшанија со неговиот трансфер најскап во историјата вреде 80 милиони фунти (150.5 милиони долари).

Денес 24-годишниот Роналдо се очекува да биде поздравен од 80.000 обожаватели на стадионот.

Презентацијата се очекува да биде најголемо добредојде за некој играч откако Диего Марадона пристигна во Наполи во 1984 година.

Би можело да ве интересира:

15-годишната Русинка што изведе „невозможен“ скок обвинета за допинг - скандал на Олимписките игри Кај 15-годишната лизгачка Камила Валиева било забележано присуство на лек кој е ...
„Македонија навива“ – 8 навивачки песни со кои гласно ќе ги бодриме нашите фудбалери (видео) „Македонија навива за вас“, „Црвена“, „Навивачка“ – Да се потсетиме на некои од ...
Браво момци – Македонија ја победи Италија и е чекор поблиску до учество во Светското првенство во ф... Македонската фудбалска репрезентација победи против европскиот првак Италија и е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg