Како Нејмар ги заработува и ги троши милионите?

Бразлиската фудбалска ѕвезда има само 22 години, а веќе е меѓу најплатените фудбалери во светот. Целата бразилска нација верува дека токму тој ќе го одведе Бразил до финалето на Светското првенство.

kako-nejmar-gi-zarabotuva-i-gi-trosi-milionite-01

Сето тоа веќе го потврди и оправда со постигнување на првите 2 гола во првиот натпревар кои му ја донесоа и првата победа на Бразил.

Покрај тоа што е одличен фудбалер, веќе ги следи и стапките на познатите фудбалски ѕвезди како Бекам и Кристијано Роналдо, кои покрај фудбалот, дел од своето време посветуваат и на снимање реклами кои им ја зголемуваат популарноста, но и богатството.

Нејмар знае и да заработи милиони, но и да ги потроши.

Еве како заработува, а како ги троши парите:

Би можело да ве интересира:

Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg