Засрамувачки: Кристијано Роналдо наместо црвен картон доби втор пенал

На натпреварот од Лигата на шампиони против бугарскиот тим Лудогорец се очекуваше дека Кристијано Роналдо ќе биде ѕвездата на вечерта, но не на ваков начин.

zasramuvacki-kristijano-ronaldo-namesto-crven-karton-dobi-vtor-penal-01

Наместо да го покаже својот талент и да го оправда епитетот „машина за голови“, тој се послужи со тотално аматерски и срамни реакции.

По водството на домаќините и првиот промашен пенал, веројатно во момент на паника и брзање за промена на резултатот, тој се послужи со лош трик и одглумено паѓање во шеснаесетникот за да изнуди уште еден пенал.

Она што беше скандалозно и срамно е што покрај паѓањето ја испружи ногата пред противничкиот фудбалер за што заслужи и црвен картон, но тоа судијата „не го виде“.

Така, наместо црвен картон, ѕвездата на кралскиот клуб доби шанса за втор пенал, со кој го израмни резултатот на 1:1.

По погодокот и на Бензема, Реал Мадрид успеа и да победи со резултат од 1:2 и да добие значајни 3 бода.

Погледнете ја срамната ситуација на Роналдо:

Би можело да ве интересира:

Судот одлучи: Ѓоковиќ доби виза за престој, на потег се австралиските власти – слобода или забрана з... Судот во Австралија донесе позитивна одлука за Новак Ѓоковиќ – тенисерот доби ви...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg