Ибраими, Трајковски и Кајмакоски ја загреваа атмосферата пред дуелот со Луксембург

Македонските репрезентативци Агим Ибраими и Александар Трајковски заедно со промоторот на нашиот национален тим, музичката ѕвезда Даниел Кајмакоски, вчера во Скопје Сити Мол се дружеа со своите фанови најавувајќи го нашиот прв квалификациски дуел на домашен терен утре од 20:45 часот на националната арена „Филип Втори“.

ibraimi-trajkovski-i-kajmakoski-ja-zagrevaa-atmosferata-pred-duelot-so-luksemburg-01.jpg

Билетите за утрешниот натпревар се во продажба во Skopje City Mall , продажните салони на ΟΝΕ и MkTicket.

Вчера, Кајмакоски имаше и генерална подготовка на „Филип Втори“ за својот настап пред утрешниот натпревар на националната арена.

ibraimi-trajkovski-i-kajmakoski-ja-zagrevaa-atmosferata-pred-duelot-so-luksemburg-02.jpg

ibraimi-trajkovski-i-kajmakoski-ja-zagrevaa-atmosferata-pred-duelot-so-luksemburg-1.jpg

ibraimi-trajkovski-i-kajmakoski-ja-zagrevaa-atmosferata-pred-duelot-so-luksemburg-2.jpg

Би можело да ве интересира:

Пике со солзи во очите се прости од фудбалската кариера – По натпреварот ја бакнува новата девојка, ... „Погледнете тој ја бакнува, а таа стои вкоченето. Тој ја сака, а таа е со него с...
Роџер Федерер ја завршува 24-годишната кариера: „Ви благодарам на сите што ми помогнавте да си го ос... Со емотивна објава на неговиот официјален веб-сајт, тенисерот Роџер Федерер спод...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg