Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Како реагираа Меси и Ноер кога Роналдо ја доби Златната топка? (видео)

На вчерашното доделување на „Златната топка“ , во Цирих, Роналдо по третпат беше прогласен за најдобар фудбалер на планетата.

kako-reagiraa-mesi-i-noer-koga-ronaldo-ja-dobi-zlatnata-topka-video-01

До последен момент се водеше тесна битка помеѓу него, Лионел Меси и Мануел Ноер и се држеа во тајност резултатите.

На крај, честа да ги соопшти ја имаше францускиот фудбалер Тиери Анри, а во моментот на прогласувањата сите камери беа вперени во тројцата кандидати.

Нормално е дека секој навива за себе, но ја забележавте ли реакцијата на Меси и Ноер?

Би можело да ве интересира:

„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Видео од Роналдо во кое навидум „турка“ обожавател стана хит на Твитер, додека во солзи го напушта т... „Не ги почитува ниту сопствените обожаватели“ – велат дел од твитерџиите што го ...
Како сопругата на Лионел Меси го величи на социјалните мрежи + зошто му дадоа црна наметка? (фото) „Конечно успеа, знаеме дека страдаше долги години... Ти благодариме што нѐ научи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg