Крај и за Серена Вилијамс на Олимпијадата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Крај и за Серена Вилијамс на Олимпијадата

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, беше елиминиран уште во првото коло на Олимписките игри од страна на дел Потро, а по него од Олимпијадата си замина и најдобриот женски тенисер, Серена Вилијамс.

posle-novak-gjokovikj-i-serena-vilijams-izleze-od-olimspiskite-igri-1.jpg

Серена Вилијамс изгуби од украинската тенисерка Елина Свитолина во третото коло од Олимсписките игри и ја изгуби шансата уште еднаш, по летните Олимписки игри од 2012-та година, да го освои златниот медал.

posle-novak-gjokovikj-i-serena-vilijams-izleze-od-olimspiskite-igri-2.jpg

posle-novak-gjokovikj-i-serena-vilijams-izleze-od-olimspiskite-igri-3.jpg

Со финален скор од 6-4 и 6-3, поразот на Серена изненади многу нејзини фанови кои очекуваа дома да се врати со злато.

posle-novak-gjokovikj-i-serena-vilijams-izleze-od-olimspiskite-igri-4.jpg

Ова посебно ги погови фановите, бидејќи таа заедно со нејзината сестра Венус Вилијамс го изгубија и дублот.

posle-novak-gjokovikj-i-serena-vilijams-izleze-od-olimspiskite-igri-5.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тајната која родителите на Новак Ѓоковиќ ја криеле цели 17 години од него: „Тој немаше поим што се с... „Тоа не траеше две или три, туку цели 17 години. Се селевме од стан во стан. Тој...
Јаде од тревата на теренот, си зборува сам со себе - интересни факти за Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери во светот. Иако како мал сакал скија...
10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg