Синчето на Мајкл Фелпс, олимпискиот рекордер, го освои срцето на публиката (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Синчето на Мајкл Фелпс, олимпискиот рекордер, го освои срцето на публиката (фото)

Американскиот пливач Мајкл Фелпс може да нареди 21 златен медал на своите полици, освоени на Олимписките игри досега, со што се изедначи со најуспешниот спортист од античките олимписки игри, Леонидас од Родос.

Majkl-Felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-01_copy.jpg

Доколку Фелпс успее да победи на 200 метри мешано, ќе го надмине рекордот на Леонидас и многу веројатно е дека ќе поминат нови 2.000 години за да биде подобрен неговиот рекорд.

Но, додека Мајкл ја испишува спортската историја во категоријата пливање, неговиот најголем обожавател го бодри во првите редови.

3-месечниот Бумер Фелпс дотеран во патриотски мотиви, седнат во скутот на мајка си Никол Џонсон, му даде дополнителна мотивација на тато.

Ретко кој не успеа да се стопи од нежноста и бакнежите помеѓу гордиот татко и синчето.

 

 

majkl-felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-02.jpg

majkl-felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-03.jpg

majkl-felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-04.jpg

majkl-felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-05.jpg

majkl-felps-mozebi-e-rekorder-vo-nova-kategorija-no-srceto-na-publikata-go-ukrade-negovoto-since-06.jpg

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
Шонка ја освои првата титула во Red Bull Air Race! Во битка за титулата која се реши во последната рунда од сезоната, чешкиот пилот...
Хол е крунисан како шампион на Кан во историската премиера на авионските трки Светското првенство во авионски трки на слалом патека од 25-метарски воздуш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg