Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


Емотивен момент: Тркачка застана да ѝ помогне на конкурентка која тешко се повреди

Аби Д`Агустино од САД и Ники Хамблин од Нов Зеланд му покажаа на светот што значи хуманост дури и на натпревар каков што е Олимпијадата.

Humanata-strana-na-Olimpijadata-trkacka-se-vrakja-da-i-pomogne-na-konkurentka-otkako-i-dvete-pagjaat-01

Двете учеснички во трката на 5 илјади метри имаа незгоден удар една во друга.

Сепак она што го трогна светот е како едната девојка која брзо стана веднаш се врати назад кај нејзината конкурентка штом забележа дека таа се жали на некаква повреда.

И покрај тоа на крајот и двете ја завршија трката како последни, тие се моралните победници на оваа трка и пример кој треба да го следат многумина.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Побогат е од Роналдо 15 пати, а никој не слушнал за него – Кој е најбогатиот фудбалер на светот? Татко му бил поранешен министер за финансии на Брунеј, кој бил протеран од земја...
Камили на стадион, традиционални танци, моќен говор на Морган Фримен – Моменти од спектакуларното от... Изведба на традиционални танци и песни, Морган Фримен, со својот моќен и смирува...
Нов златен медал за Македонија: Параолимпијката Оливера Наковска Бикова е светски првак во стрелаштв... Параолимпијката Оливера Наковска Бикова ѝ донесе нов златен медал на Македонија&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg