Моменти од Олимписките игри во Рио, кои долго ќе ги памтиме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Моменти од Олимписките игри во Рио, кои долго ќе ги памтиме

На учесниците на Олимписките игри главен приоритет им е да дадат сѐ од себе и да бидат најдобри на патот кон златото.

najinteresni-momenti-od-olimpiskite-igri-vo-rio-01.jpg

За тоа време, спортистите воопшто не се свесни како изгледаат тие од страна.

Но затоа, фотографите будно ги следат сите настани, обидувајќи се да ги „уловат“ сите најсмешни или најчудни моменти од натпреварите.

Погледнете ги најинтересните фотографии од Олимписките игри во Рио:

 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 држави кои речиси банкротираа заради организирање на Олимписки игри Олимписките игри се најголемиот спортски настан во светот и секоја година ги оче...
Моментот кога тркачка отскокна само за да го добие златото во Рио Спортското клише, „сакам да бидам најдобра“, ако да прозбори како внатрешен глас...
Новак Ѓоковиќ излезе во првото коло на Олимписките игри Почетокот на Олимписките игри за Србија не беше баш најдобар. После неколку...

Најчитани неделава