Супер Куп Скопје 2017: Интензивни подготовки за најголемиот спортски настан во Македонија


Супер Куп Скопје 2017: Интензивни подготовки за најголемиот спортски настан во Македонија

Фудбалската федерација на Македонија интензивно работи на подготовките за УЕФА Супер Куп натпреварот кој го организира на  Националната арена во Скопје.

super-kup-skopje-2017-intenzivni-podgotovki-za-najgolemiot-sportski-nastan-vo-makedonija-1.jpg

Оваа недела во посета на ФФМ и нашиот главен град е бројна работна делегација на УЕФА. Активностите за реконструкција на просториите на северната трибина (Прес центар, простории за медиуми, позиции за ТВ камери, ВИП ресторани, канцеларии, паркинг зони) и доизградба на фазадното обликување веќе се во завршна фаза, а гостите од УЕФА се исклучително задоволни од сработеното во однос на минатата посета.

-ФФМ направи големи напори за да можеме да бидеме задоволни од сработеното во оваа фаза на подготовки за Супер Куп натпреварот. Направени се големи зафати на стадионот, северната трибина ќе биде многу функционална за сите посетители, вклучувајќи го организаторот, носителот на ТВ правата, медиумите и општо гледачите, велат од УЕФА.

Најголемиот спортски настан во Македонија ќе се одигра на 8. август. За Супер Куп трофејот ќе се борат победникот во Лигата на Шампионите и најдобриот клуб во Лига на Европа.

super-kup-skopje-2017-intenzivni-podgotovki-za-najgolemiot-sportski-nastan-vo-makedonija-2.jpg

Би можело да ве интересира:

Херојот се враќа дома: Муроја атакува на „хет-трик“ во Чиба Очекувајте лудило од „Јоши - манија“, зашто следната станица на Red Bull Air Rac...
Турнир во тенис за млади, во организација на Ротари клуб Скопје Награди за најдобрите млади тенисери од Фондацијата на Федерер... Награди за ...
ФФМ - Детска лига: Вложувањата во младоста ќе ни донесе нови фудбалски успеси во иднина Изминатиот викенд на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје се одигра зав...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg