ЕП - фудбал за жени до 19г.

ep-vo-fudbal-za-zeni-do-19-god-povekjeОдличната соработка на релација УЕФА – ФФМ и солидната организација на квалификациските турнири за млади категории и жени - околу 30 турнири...

 

ep-vo-fudbal-za-zeni-do-19-god-1

...се главната препорака за доделување на организацијата на ЕП за жени (19г) на ФФМ.

Со ова за првпат една фудбалска селекција од Македонија ќе настапи во завршница на европски шампионат, како голем фудбалски настан кој од 24 мај до 05 јуни 2010 ќе се одржи во Скопје и Куманово.

На фан страницата на facebook http://www.facebook.com/ffm.wu19 може да се освои vip пакет, односно vip влезница, маичка и капче, додека на официјалната страна за првенството www.womens-u19-ffm.com секој ќе има можност да се регистрира и да добие бесплатна влезница за натпреварите.

 

ep-vo-fudbal-za-zeni-do-19-god-2

Би можело да ве интересира:

Нема приватен авион, кога може се вози со велосипед на турнири – На што ги троши Новак Ѓоковиќ парит... Има колекција од скапи автомобили, но кога може, на натпреварите оди со велосипе...
Шаховскиот клуб АЛКАЛОИД ќе учествува на Светскиот сениорски екипен шампионат за ветерани за 2023 го... Најсилното шаховско натпреварување за сениори/ветерани во светот, чија организац...
Емотивен говор, маица за почит кон Коби Брајант: Новак Ѓоковиќ ја освои рекордната 24-та Гренд слем ... Новак Ѓоковиќ ја освои 24-тата Гренд слем титула во кариерата и моментално е тен...
„Тешко ни е еден без друг “ - Во какви односи се Меси и Роналдо? „Се восхитувам на неговата кариера досега. Што се однесува до него, тој веќе реч...
Заштитнички го држи на градите - Први фотки на Рафаел Надал со 3-месечниот син Рафаел Надал беше фотографиран како го шета 3-месечниот син Рафаел Џуниор, заедн...
Побогат е од Роналдо 15 пати, а никој не слушнал за него – Кој е најбогатиот фудбалер на светот? Татко му бил поранешен министер за финансии на Брунеј, кој бил протеран од земја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg