Најпосветените навивачи на Светското првенство 2018 - фудбалска страст во сите облици (фото)

Фудбалската еуфорија ја тресе и Македонија, без разлика што не сме дел од Светското првенство, но како Русите, Мексиканците, Колумбијците и другите нации навиваат за своите татковини?

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-01.jpg

Светското првенство во фудбал е во полн ек, а целиот свет е концентриран на тоа. Во Русија има навивачи пристигнати од сите краеви на планетата и сè е шарено и забавно.

Владее одлична атмосфера и неверојатна енергија.

Кога страста за фудбалот е во полн ек:

Боите на Колумбија

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-02.jpg

Сомбрерото пристигна дури од Мексико

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-03.jpg

Група фанови донесоа „копија“ од својот пријател, кој жената не го пуштила на Светско во Русија

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-04.jpg

Бразилци качени на „диносауруси“ влегуваат во метро

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-05.jpg

Навивач со посебни потреби од Египет го креваат навивачите од Мексико и Колумбија

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-06.jpg

Уникатни ликови покажуваат како се сака Русија

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-07.jpg

Навивачки достојни за на модна писта

fudbalska-strast-vo-site-oblici-najposvetenite-navivachi-na-svetskoto-prvenstvo-2018-foto-08.jpg

Уште 7 сцени со навивачи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најсекси фудбалска судијка во светот, магична свадба на Санторини со 20 години постариот сопруг – Ко... Во 2020-та година направи свадба со својот сопруг Даниел Стефански на Санторини,...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg