Меси даде гол, Аргентина победи, а Марадона со реакциите стана хит меме (фото)


Меси даде гол, Аргентина победи, а Марадона со реакциите стана хит меме (фото)

mesi-dade-gol-argentina-pobedi-a-maradona-so-reakciite-stana-hit-meme-foto-01.jpg

Фудбалската легенда Диего Марадона (57) за миг ја „украде славата“ на Лионел Меси и стана хит на Твитер.

На вчерашниот натпревар помеѓу Аргентина и Нигерија, во кој Аргентина победи со 2:1, имаше неверојатни реакции на секој погодок на тимот што ја претставуваше неговата татковина, но и на секоја „неправда“.

mesi-dade-gol-argentina-pobedi-a-maradona-so-reakciite-stana-hit-meme-foto-02.jpg

Неговите гестикулации и ролеркостерот од емоции низ кои минуваше станаа хит на Твитер.

Најзабавните мемиња за Марадона:

https://twitter.com/joaquinsalgado_/status/1011712591519977481/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/DollyRDumeyer/status/1011800155916570624/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/PtcRecargado/status/1011719306323877888/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/Rofl_nepal/status/1011804173623414784/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/tshupo_motoko/status/1011708395613761537/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/VillacZZ/status/1011723024377221122/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/Aretorios/status/1011802432404377600/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

https://twitter.com/Ixhtiyaque/status/1011820537083879425/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ndtv.com%2Foffbeat%2Ffifa-world-cup-2018-messi-scored-argentina-won-but-twitter-only-obsessed-with-maradona-memes-1873868

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Му платија за лекување, прв договор потпиша на салфета - Како Меси беше емотивно поврзан за Барселон... Барселона се понуди да плати за трошоци за негово лекување и на 13-годишна возра...
Меси се расплака на последниот прес за Барселона, клубот во кој ја помина кариерата (видео) „Цел живот бев тука, од 13 години. По 21 година си одам, многу ми е тешко, не су...
Заедно се од деца и таа му е најголема поддршка – Сопругата на Меси се огласи по неговото заминување... „Со семејството како основа, повторно ќе излеземе на теренот, посилни од кога би...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg