Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


11 работи на кои легендарниот тркач Луис Хамилтон ги троши своите милиони

Ги има најдобрите автомобили на светот, луксузни недвижнини, а може да се пофали и со листа на прекрасни поранешни партнерки како Никол Шерцингер, Рита Ора и Ријана.

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-01.jpg

Луис Хамилтон е врвен британски формула 1 возач, кој се трка за тимот Mercedes AMG Petronas. Четири пати досега бил светски шампион и секоја година заработува вртоглави суми пари.

Вози со стотици километри на час и постојано си го ризикува животот, но заработува годишно повеќе од 50 милиони долари.

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-06.jpg

Како ги троши Луис Хамилтон своите пари:

Авион од 20 милиони долари - Bombardier 605 Challenger Jet

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-02.jpg

Вила во Лондон

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-03.jpg

Автомобил Shelby Cobra од 1966

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-04.jpg

Златен ѓердан од легендарниот Andy Warhol

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-05.png

Хотел во островската држава Гренада, од каде има потекло неговиот татко

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-07.jpg

Мотор Honda CRF 450 RX

11-raboti-na-koi-legendarniot-trkach-luis-hamilton-gi-troshi-svoite-milioni-09.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

15-годишно девојче испиша историја на Олимписките игри со „невозможен“ скок - Која е Камила Валиева? Почнала да лизга на само три години, а на 11 години имала тешка повреда поради к...
Млад скијач освои сребро на Олимписките игри по страшна сообраќајна несреќа - бил во кома со скршен ... Американскиот скијач Колби Стивенсон кој освои сребро на Олимписките игри во Пек...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg