Редовно донира крв + 6 причини за да го сакате Кристијано Роналдо, покрај фудбалот

Кристијано Роналдо е еден од најуспешните млади луѓе на денешнината и може да се пофали со низа квалитети.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-01.jpg

Тој е фудбалски гениј, милијардер, заводник и го сакаат милиони луѓе ширум светот.

Покрај талентот за фудбал, со што друго може да се пофали Роналдо:

Редовно донира крв уште од 24-годишна возраст.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-02.jpg

Учествува во хуманитарни акции, од донации за операции на луѓе до обнова на уништени домови во природни непогоди.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-03.jpg

Никогаш не ги заборава старите пријатели.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-04.jpg

Ги обожава своите најблиски и за него семејството е светост.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-05.jpg

Отворен е и достапен за комуникација со фановите, дели автограми и прегратки.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-06.jpg

Го сака фудбалот, повеќе од парите.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-07.jpg

Секогаш е подготвен да помогне, дури и кога станува збор за играч од спротивниот тим.

7-prichini-za-da-go-sakate-kristijano-ronaldo-pokraj-fudbalot-redovno-donira-krv-08.jpg

Прочитајте и 12 причини зошто Роналдо е непобедлива фудбалска машина и совршен идол!

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...
Тројца каратисти од Макпетрол Петар и Симона Заборски и Стефан Стојановиќ меѓу најуспешните спортист... Сојузот на спортови на Скопје и Градот Скопје денеска ги прогласија најуспешните...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg