Нова насмевка, јахта и хеликоптер: Како Нејмар си го троши богатството?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Нова насмевка, јахта и хеликоптер: Како Нејмар си го троши богатството?

Нејмар Јуниор е еден од најталентираните фудбалери на поновата генерација.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-001.jpg

Роден во не толку богато семејство во Бразил, благодарение на неговиот талент на тревата, животот бргу му се промени.

Моментално има 5-годишен договор кој вреди 350 милиони долари.

Па, како ги троши парите кои ги заработува на фудбалскиот терен?

1. Поседува јахта од 8 милиони долари.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-01.jpg

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-02.jpg

2. Има дом во Бразил кој чини 7,5 милиони долари, купен во 2016-та  година.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-03.jpg

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-04.jpg

3. Се почести со приватен авион кој чини 15 милиони долари.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-05.jpg

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-06.jpg

4. Организира скапи роденденски забави. На овогодинешниот роденден присуствуваа 200 негови најблиски гости.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-07.jpg

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-08.jpeg

5. Си купи нова насмевка. Секој заб му чини по околу 2,500 долари.

nova-nasmevka-jahta-i-helikopter-kako-nejmar-go-trosi-bogatstvoto-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хол е крунисан како шампион на Кан во историската премиера на авионските трки Светското првенство во авионски трки на слалом патека од 25-метарски воздуш...
Новак Ѓоковиќ: „Медитацијата, јогата и веганството ми помогнаа да успеам“ Српскиот тенисер кој има нов тренер (Андре Агаси) ги сподели тајните на своето з...
Јаде од тревата на теренот, си зборува сам со себе - интересни факти за Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери во светот. Иако како мал сакал скија...

Најчитани неделава