Браво! Историска победа на Македонија над Грузија - одиме на Европско првенство
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Браво! Историска победа на Македонија над Грузија - одиме на Европско првенство

Токму ова ни беше потребно периодов, нашите лавови да нѐ направат горди. Македонија има причина за славење. Одиме на Европско првенство.

bravo-istoriska-pobeda-na-makedonija-nad-gruzija-odime-na-evropsko-prvenstvo-01.jpg

Браво момци! Македонија ја победи Грузија со резултат 1:0 и конечно одиме на Европско првенство.

Нашите момци играа предано и до последен здив и вечерва нѐ направија горди.

По долго чекање, македонската фудбалска репрезентација доби шанса да игра на Европско првенство.

Со победата во Тбилиси и совршено одиграниот историски натпревар, Македонија оди на Европско првенство.

Ќе навиваме сите заедно во еден здив! Како и вечерва... Браво момци!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што нè чека во полуфиналните натпревари на Светското првенство? Конечно ги добивме последните 4 „преживеани“ на ова Светско првенство. По многу ...
Браво момци! Македонија извојува победа над Чиле на Светското првенство и продолжува понатаму Македонската ракометна репрезентација извојува победа против Чиле во третиот нат...
Триумфално враќање за Гери Хант во Сисикон Победниците ги надминаа своите проблеми во Франција освојувајќи ги симпатиите на...

Најчитани неделава