Maкедонска гордост! Кирил Лазаров избран за најдобар десен бек на деценијата

makedonska-gordost-kiril-lazarov-izbran-za-najdobar-desen-bek-na-decenijata-01.jpgФото: Инстаграм Кирил Лазаров

Тој е македонска гордост, икона на македонскиот спорт, нашата светла точка. Нашиот најдобар ракометар Кирил Лазаров повторно нѐ направи горди, овојпат откако реномираниот портал Handball-Planet.com го избра за најдобар десен бек на деценијата.

Жирито составено од тренери, ракометни легенди и новинари од разни краеви на светот го избра Лазаров со 67% од гласовите.

Целата листа погледнете ја ТУКА.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нашата легенда, големиот Кирил Лазаров (42) се збогува со играчката, ракометна кариера: „Одлуката бе... „Моето долго и прекрасно патување дојде до самиот крај. Одлуката беше тешка да с...
Наша гордост! Миа Тодорова (18) од Скопје освои злато на Балканското првенство во кикбокс „Чест и задоволство ми е да ги бранам боите на Македонија и да ја претставувам с...
Македонија на Светско: Со победа над Чешка Миркуловски се прости од репрезентацијата Со победа над репрезентацијата на Чешка и обезбедено учество на Светското првенс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg