Браво момци! Македонија извојува победа над Чиле на Светското првенство и продолжува понатаму

bravo-momci-makedonija-izvojuva-pobeda-nad-shvedska-na-svetskoto-prvenstvo-01.jpgфото: 5-ти јануари, Фејсбук

Македонската ракометна репрезентација извојува победа против Чиле во третиот натпревар од групната фаза на Светското првенство во Египет, со резултат 32:29.

Нашиот одличен национален состав нѐ направи горди и покрај нетрпението на спортските фанови на социјалните мрежи изминатите денови, откако изгуби во натпреварите против Шведска и домаќинот Египет.

Момците се бореа посветено и истрајно и продолжуваат во следната фаза. Браво момци!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Бонџорно на сите, освен на Италијанците“ - хит твитови на македонските твитерџии по историската поб... „Бонџорно на сите, освен на Италијанците - нив, чао рагаци“, „Роналдо, идеме по ...
„Земјата со помалку од 2 милиони жители ја посрамоти Италија дома“ – Како странците ја доживеаја поб... „Кошмар за Италија“, „Италија е засрамена“, „Катастрофа“ – вака италијанските и ...
Дресот од натпреварот со Македонија, Роналдо го даде на мајка му: „Уште мириса на потта на мојот бор... „Го чувствувам мирисот на мојот борец“ – напиша меѓу другото мајката на Кристија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg